»Po vseh peripetijah, ki smo jih bili deležni v Muzeju norosti od konca januarja naprej, ko smo prejeli sklep o preklicu soglasja o uporabi gradu Cmurek, se je 13. maja na gradu na sestanku končno oglasil državni sekretar Cveto Uršič.«
»Zelo si želimo, da bi se to zgodilo čim prej. Ne le zaradi Muzeja norosti, temveč tudi zaradi ljudi, ki živijo in delajo v tem največjem zavodu v Sloveniji.«
»Končno smo lahko navezali stik z ljudmi, ki živijo v Hrastovcu, in nekaj nas jih je tudi že obiskalo.«
»Na zadnji seji, ko se je ustanovil novi svet zavoda, nam je direktorica SVZ Hrastovec predstavila problematiko in zadevo smo pogledali z več strani, tako z naše kot s strani Muzeja norosti. Odločili smo se, da za tri mesece zamrznemo odločitev in vmes poskušamo najti neko rešitev za prostore in dejavnost Muzeja norosti.«
»Zakonodaja je precej zavezujoča in omejevalna. Stvar vodstva SVZ Hrastovec in Muzeja norosti je, da se dogovorita, kaj je mogoče izvesti. Treba pa se je zavedati, da dejavnost SVZ Hrastovec ni vzdrževanje kulturnih spomenikov, v katerih ne opravlja svoje dejavnosti, za to ne prejema sredstev od države, zato je nujno najti neko rešitev.«
»Predlagamo, da lastnik gradu ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti grad izroči ministrstvu za kulturo, ki je po našem mnenju pristojno za kulturne spomenike. Nato naj se ministrstvo za kulturo in Muzej norosti dogovorita o uporabi, najemu ali nakupu gradu. Mi v SVZ -ju Hrastovec pa se bomo pogovorili z Muzejem norosti o skupnih projektih, ki jih lahko izpeljemo na skupnem področju v skrbi za ljudi z motnjo v duševnem zdravju in duševnem razvoju.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju